O nas

mymaleRaices czyli korzenie. Inspirowane Meksykiem Polki Aneta Cruz-Kąciak i Gosia Sikora-Borecka prowadzą warsztaty i spotkania na styku kultur polskiej i meksykańskiej. W niesamowitej atmosferze opowieści kobiet, wzajemnych wpływów i różnic. Raices to platforma współpracy międzyludzkiej – opowiadaczy historii, rodziców, położnych i doul.  Tak w Polsce jak i w Meksyku.

Gosia Sikora-Borecka – mama trzech córek i dwóch synów, pedagożka, pierwsza w Polsce doula od lat wspierająca kobiety i ich rodziny w rodzicielstwie, współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Doula w Polsce. Uczestniczka i organizatorka licznych konferencji, warsztatów i szkoleń w tematyce okołoporodowej, rodzicielskiej i w zakresie komunikacji w kraju i za granicą. Od lat zafascynowana masażem szalem rebozo, którego uczy. Dumna posiadaczka Lauru Bliskości z 2016 roku. Sercem i myślami w Meksyku, z którego czerpie inspiracje do pracy.

Aneta Cruz-Kąciak – opowiadaczka historii, autorka i tłumaczka książek dla dzieci, współtwórczyni wydawnictwa Trzy Pomarańcze. Współpracuje m. in. z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie opowiada historie podczas widowisk narracyjnych i warsztatów. Laureatka prestiżowej nagrody dla opowiadaczy historii Teotlatolli, przyznawanej przez organizatorów Festiwalu Sztuki Opowiadania Palabras Al Viento w Celaya (Meksyk). Współpracuje z instytucjami i organizacjami pozarządowymi z Polski i Meksyku podczas realizacji projektów edukacyjnych i kulturalnych dotyczących m. in. praw kobiet, zrównoważonego rozwoju, dostępu do edukacji. Opowiada historie pochodzące z różnych tradycji i kultur, których pradawna mądrość pomaga szukać odpowiedzi na współczesne, często trudne pytania. Odkrywa świat razem z dziewięcioletnią córką Nelli.

 

Dodaj komentarz